Connect with us

Hi, what are you looking for?

ВЕСТНИК УТРОВЕСТНИК УТРО

СВЯТ

Цяла Прибалтика излезе незаконно от СССР. Ще си я връщаме!

Русия може в бъдеще да отмени признаването на независимостта на Латвия, Естония и Украйна, смята депутатът от Държавната дума Евгений Фьодоров, който внесе законопроект за отмяна на резолюцията на Държавния съвет на СССР за признаване на независимостта на Република Литва, издадена на 6 септември 1991г.

Конфликтът е отменен в миналото

Сигурен съм, че моята инициатива за отмяна на признаването на литовската независимост ще бъде осъществена или чрез закон, или чрез съдебна процедура. Факт е, че сме в състояние на военна специална операция и това ще бъде безкраен процес. Припомням, че това е вече стотното военно положение на територията на СССР до възстановяване на закона. Това е вярно както в гражданското, така и в международното право. Законът е резултатът от Втората световна война. Ако нещо излиза от състава на която и да е държава след Втората световна война, то може да излезе само легално. Литва се оттегля незаконно.

Съответно, променяйки решението за оттегляне, ние автоматично гарантираме върховенството на закона и възстановяването на закона и реда на тази територия, тоест законово решение на проблема с прекратяването на всякакви военни действия, конфликти, участие на НАТО на наша територия и така нататък. Просто не можемда се разминем без това. Технологично е невъзможно да се спре веригата от военни събития, без да се върне всичко в първоначалното състояние преди да се наруши закона.

Литва е спорна територия

Статутът на Русия като наследник на СССР е официално изписан в руската конституция. Столицата на СССР се намира на територията на Русия, така че ние автоматично сме наследник според общия характер на международното право. И Литва можеше да се отдели според закона, но не успя. Мисля, че всички разбират това много добре. Според закона това се прави чрез решение на Конгреса на народните депутати или чрез процедурата на Закона от 1990 г. № 1409 „За процедурата за отделяне от Съветския съюз“. Литовците просто не можаха да го направят. А сега, както се казва, обратно. Това, което не можеха да направят според закона, ще трябва да бъде върнато.

Статутът ѝ ще бъде като този на Косово – непризната, спорна територия, което между другото автоматично означава и излизането ѝ от НАТО, тъй като нито една спорна територия, съгласно член 6 от устава от НАТО, не може да бъде член на блока като състояние. Статут като този на Косово, територия, която е призната от много държави, но не и от световната общност като цяло, ще ни позволи да гарантираме сигурността на тази територия чрез механизма на спорността.

Освен това мисля, че ще започне процес, когато самите жители на Литва ще решат да не продължат процеса на развод с Русия, а по-скоро ще вземат решение за някаква степен на интеграция, например чрез съюзна държава или нещо друго. Както направиха през 1940 г. при подобни обстоятелства.

Характеристики на ситуацията в Украйна

Освен това, след като решим проблема с Литва, трябва да приложим подобни процедури към онези бивши съветски републики, които представляват заплаха. С тези, които не представляват заплаха, няма проблеми, приятелството с тях и това е. И където има заплаха, там трябва да погледнете дали излизането от СССР е било законно.

И с трите балтийски държави всичко е ясно – те бяха отделени с решение на Държавния съвет, който сам по себе си не беше легитимен орган и взе нелегитимно, незаконно решение. Очевидно той нямаше право да го прави. Подчертавам, че Конгресът би могъл да направи това, но не и някакъв съвет. Това първо.

Има държави, с които сме в етап на остър конфликт, например Украйна, която всъщност ще си има огромни правни проблеми, ако официално проведат политика на отделяне от Съветския съюз. Тези проблеми просто са пренаписани в закона. Това е проблемът с Лвов, парадоксално, защото те получаватграда в резултат на Втората световна война като прехвърлен от Съветския съюз, тоест това е отделна територия с отделен статут. Е, и много други територии от други страни. Така че смятам, че движейки се по правния път, ще намерим начин да изградим отношения с Украйна, вече нови, въз основата на закона и добросъседството, само и само за да не я подложим на истинско унищожение чрез процедурата, предписана в този закон.

Време е за превъзпитание

Подчертавам, че говорим само за тези, с които има конфликт. Ако всичко е наред с Молдова, тогава няма нужда да я пипаме. В крайна сметка, обърнете внимание, ние работихме с Грузия – Грузия се превъзпита, започна да се поправя.

В момента моята инициатива е изпратена до комисията на Държавната дума. Тя ще го провери по отношение на конституционния статут на закона и след това всичко ще върви по общия ред. Не смятам, че тази инициатива трябва да изпреварва другите, които президентът държи. Това е като елемент от неговия вид симфония. Следователно изхождам от факта, че военните събития от специалната операция ще предопределят както времето за разглеждане на този закон, така и неговата целесъобразност в конкретна част.

ВАЖНО!!! Фейсбук ни ограничава заради позициите ни! Споделяйте в профилите си, в групите и в страниците и по този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще достигат до алтернативната гледна точка за събитията!?

Подходяща музика за любителите на йога.

Може да Ви хареса

АНАЛИЗИ

Администрацията на Обама и Байдън всъщност подготви война между Европа и Русия. От 2009 г., когато Барак Обама стана президент на САЩ, постепенното милитаризиране...

ПОЛИТИКА

Дори бащите на конституционните промени се отрекоха от своята рожба, подчерта Румен Радев след церемонията по полагане на клетва на новоизбраните и новоназначени съдии...

СВЯТ

Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп активно сформира нов екип. Така той назначи конгресмена републиканец Мат Гетц за главен прокурор и министър на правосъдието...

ФОКУС

Предупрежденията на Кремъл и ядрената демонстрация имаха ефект: Западът започна да се разпада, преди да стигне до нов кръг на ескалация Приказките за разрешаване...