Connect with us

Hi, what are you looking for?

ВЕСТНИК УТРОВЕСТНИК УТРО

ВОЙНА

КАКВО СТАНА В СИРИЯ – МНОГО ШУМ ЗА НИЩО ИЛИ НАПРОТИВ ??

От всичко което прочетох и разчетох нямам за цел да повтарям кой знае какво или кого, а да си кажа мнението като пилот , който 15 години се е учил да се справя с ПВО, какво всъщност излиза?
От Червено море литват 37 Томахока; От Средиземно море – 3 СКАЛП-а и 6 Томахока; От северната част на Персийския залив – информацията е противоречива.
От въздуха – два Б-1Б от Катар донасят 19 JASSM-ER и макар, че ги пускат далеч от сирийската ПВО, вдигнали един ЕА-6В за всеки случай.
Британците вдигнали от Кипър 4 бр, Торнадо и Юрофайтъри за отбраната им. Рафали и Мираж-2000 от Йордания пуснали ракети или бомбили ?!?
По центъра „Барзак“ били пуснати 76 ракети – ако го бяха ударили толкова щяха да го изпарят, ама не е станало – явно. Тук негласно се разбира, че част от ракетите са поели по резервни цели, следователно не им е било възможно да стигнат там за където са тръгнали – ето това е РЕБ, насочили са ги към летищата на Асад, които от миналата година са непробиваеми, зер парен каша духа и почти всички пренасочени са свалени, защото са влезли на вълка в устата.
Два обекта до Хомс са били цели на британците и французите. По първата заминават 9 Томахока, 8 – Сторм Шадоу и 5 СКАЛП-а, а по втората 7 СКАЛП-а.
Ракетите атакуват от север на юг и в обратна посока – внимателно заобикалят руснаците. Не е ясно колко са ракетите – 103 или 120. Според мен сирийците смесват ракети и КАБ. Интересното е, че има свалени и КАБ. Пентагона твърди, че са забелязали 40 пуска на сирийската ПВО, а Асад говори за разход от 112 ракети и след малко ще стане ясно – защо?
Успеваемостта на едните и другите личи от статистиката:
1. Панцир – разход 25, свалени – 23;
2. БУК – разход 29, свалени – 24;
3. Оса – разход 11, свалени – 5;
4. С – 125 – разход 13, свалени – 5;
5. Стрела – 10 – разход 5, свалени – 3;
6. Квадрат (експортен КУБ) – разход 21, свалени – 11;
7. С-200 – разход 8, свалени – нула;
8. Две ракети падат по технически причини.
ИЗВОДИ:
1. Само за слепите не е видно, че има уговорка между американци и руснаци;
2. Пак за тях не е видно, че сирийските разчети – едва ли са сирийски;
3. Самолети в зоната на ПВО не влязат ли – умните ракети, стават глупави;
4. ПВО-то на Сирия е обектово, а не зонално;
5. Авиацията от ПВО на Сирия не участва в това „междуракетно учение“;
6. Крилатите ракети са свалени на близките подстъпи към целите, където ефекта на американската средства за РЕБ не е качествен, това е основната причина за неуспеха на С-200, силна американска РЕБ, но дефанзивна;
ОСНОВЕН ИЗВОД:
Щатите и Русия си подариха едно учение в реална обстановка – жертви май няма, англичаните и французите участваха, вероятно за да не плащат ракети – следователно ще ги плаща Меркел, а Сирийските ще си ги плати Асад. Условният победител за мен са отбраняващите се!
Приятна вечер!









Може да Ви хареса

АНАЛИЗИ

Мирът се отлага: Рубио отхвърли договореностите от Анкъридж и свали картите за Украйна пред Москва. Дипломатическото лавиране на Вашингтон и институционалният разлом. Публичното изявление...

ВОЙНА

От Корпуса обявиха, че те определят маршрутите за преминаване. Иранският Корпус на гвардейците на Ислямската революция (КГИР) обяви днес, че безопасното преминаване на плавателни...

ВОЙНА

Ръководителят на иранския преговорен екип: САЩ подписаха декларация за поражение. Това е резултат от съпротивата и решимостта на смелата иранска нация, посочи той. Считаме...

СЕНЗАЦИЯ

Международно журналистическо разследване разкри, че майката на Делян Пеевски – Ирена Кръстева, е собственик на луксозна вила в престижния квартал “Emirate Hills” в Дубай....