Най-после някаква позиция.
РАДЕВ ОТ БРЮКСЕЛ: ЩЕ НАЛОЖА ВЕТО НА НОВИТЕ САНКЦИИ ПРОТИВ РУСИЯ! НИЕ СМЕ ЕДНО ПРАВОСЛАВНО СЕМЕЙСТВО! РУСИЯ НИ ОСВОБОДИ ОТ ПЕТВЕКОВНО ОСМАНСКО РОБСТВО.
Браво!
Не съм чувал български политик да говори така от Жан Виденов насам.

Ударът върху руския патриарх Кирил е удар върху цялото православие. Трябва да се гордеем, че малка България влиза в достойната роля на Унгария на Виктор Орбан и се превръща в последен бастион срещу сатанизма и глобализма.
🗞️📰 Прекрасно ! Е сега педофилската група на ппдб ще пищят на жълтите павета !
“Едно семейство сме с руската църква”:
Новата българска власт ще наложи вето върху 21-ия пакет от санкции на Европейския съюз срещу Русия, ако руският патриарх Кирил бъде санкциониран. Това обяви премиерът Румен Радев пред български журналисти в Брюксел, където участва в заседанието на Европейския съвет, който е съставен от държавните и правителствените ръководители на 27-те страни членки на ЕС.
В отговор на припомняне, че руският патриарх е сред хората, които най-много подкрепят войната на Русия срещу Украйна, Радев коментира: “Мен не ме интересува патриарх Кирил изобщо, мен ме интересува руската православна църква, защото руското православие има принос за нашето освобождение от петвековно османско робство. Мен ме интересува цялото руско общество, което има тази църква, която е източна православна като нашата, ние сме от едно семейство. Тук трябва да има мнение и Българската православна църква, когато говорим за такъв тип санкции. С какво точно този тип санкции допринасят за край на войната.
















































































